ImageSlide ImageSlide ImageSlide

GOLD PRALINES

Víno nepatří mezi nápoje, které se kupují pro potlačení pocitů žízně. Víno vždy zastávalo výjimečnou pozici mezi pochutinami – vždyť historie pěstování vinné révy včetně jejího zpracování zasahuje až do let 10 000 př. n. l. Egyptští faraóni věřili, že víno je darem OSIRISE – boha kvetoucí vinice, řekové brali za zakladatele pěstování vína boha Dionýza. Ani Karel IV. nedal na víno dopustit a rád si vždy číši dobrého vína vychutnal.

Specifická chuť vína je nejen dána jeho dlouholetou historií, ale i způsobem výroby a místem pěstování hlavní suroviny – vinné révy.

GOLD PRALINES nabízí vína nejvyšší kvality z moravských vinic. Mezi naše výhradní dovatele patří Vinařství GLOSOVI, Ing. Jiří Kopeček a Vinařství LAHOFER.

Vinařství GLOSOVI – doposud dosáhlo mnoha ocenění na významných vinařských soutěžích za nejlepší víno (AWC Vienna, Vinoforum, Sauvignonforum, Valtické vinné trhy, Sommeliérská pečeť, v roce 2009 nejlepší kolekce Grand Prix Vinex a nejlepší kolekce moravských vín Vinařské Litoměřice). Pan Lubomír Glos patří k našim nejvýznamnějším vinařům, je autorem dvou zcela nových vyšlechtěných odrůd: Cabernet Moravia, Fratava, které jsou, mimo jiné, nabízené v našich prodejnách.

Ing. Jiří Kopeček – V roce 2012 byl uveden do síně slávy za celoživotní práci pro české a moravské vinařství v renomované soutěži Vinař roku. Je prezidentem vinařské akademie ve Valticích. V našich prodejnách nabízíme vynikající Frankovku, chuťově skvěle doplňující naše pralinky.

Vinařství LAHOFER – svým excelentními bílými víny doplňuje naši nabídku červených vín k Vaší spokojenosti.